O partnerze

Eurocentrum Jablonec nad Nisou s.r.o.

Erocentrum Jablonec nad Nisou

Eurocentrum Jablonec nad Nisou s.r.o. posiada wieloletnie doświadczenia w pozyskiwaniu, realizacji i rozliczaniu projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych, w tym funduszy unijnych. W okresie 2010-2012 realizowano projekt pn. „Spotkania” tradycje, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu” dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W Eurocentrum przeprowadzono część inwestycyjną (modernizacja zaplecza dla wykonawców, utwardzenie podłóg i zakup sprzętu) i część programową (prezentacja polskiego filmu, muzyki, tańca i folkloru). Ponadto realizowano projekt z programu „Europa dla obywateli” – Greko w 2014 roku, w którym uczestniczyło 6 państw partnerskich z UE.

Eurocentrum Jablonec nad Nisou s.r.o. prowadzi działania w zakresie:

  • organizowania imprez kulturalnych i edukacyjnych, zapewniając wykłady i szkolenia
  • organizacji i realizacji wystaw
  • zapewnienia przestrzeni mieszkalnej i handlowej
  • zakupu i sprzedaży towarów w ramach wolnych zawodów
  • reklamy i promocji

Ponadto funkcjonują tu trzy kina:

  1. Cinema Hall – Posiada salę wyposażona w 410 miejsc siedzących, jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Odbywają się tu premiery, a także projekty specjalne, tj. transmisje na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, występy teatralne, transmisje koncertów na żywo i wiele więcej.
  2. Kino Junior – Kino typu Klub, odpowiednik tzw. Arthause. Sala wyposażona jest w 112 miejsc siedzących plus 4 miejsca dla wózkowiczów. Działania realizowane są tu w okresie od września do maja.  W wybrane popołudnia niedzielne wyświetlana jest seria bajek dla przedszkolaków.
  3. Teatr Letni – to popularna atrakcja dla mieszkańców i turystów Gór Izerskich, który oferuje rozrywkę kinową w postaci letnich nocy pod gołym niebem. Miejsc siedzących jest tu 745. Istnieje możliwość wynajmu koca dla osób chcących  poleżeć na trawniku podczas projekcji filmu. Daje to możliwość cieszenia się z magii filmu pod rozgwieżdżonym niebem.

Szczegółowe informacje dotyczące Eurocentrum dostępne są na stronie internetowej: http://www.eurocentrumjablonec.cz/